SDL Trados Studio pro překladatele

Jednička mezi CAT nástroji pro překladové profesionály! Vyzkoušet na 30 dní zdarmaZakoupit licenci

SDL Trados Studio Freelance představuje přední program společnosti SDL, založený na překladové paměti. Nabízí kompletní prostředí pro profesionální překladatele, kteří mohou editovat a korekturovat projekty, používat schválenou terminologii a také využít nástrojů automatického překladu v jediné, jednoduché desktop aplikaci. Pokud se rozhodnete pro SDL Trados Studio, stanete se součástí největší překladatelské komunity na světě, tento program používá po celém světě přes 200 000 uživatelů.

Překladové paměti (TM) jsou soubory, do kterých se při překladu ukládají dvojice vět ve zdrojovém a cílovém jazyce. Při dalších překladech paměť automaticky porovnává nový překlad s předešlými, které jsou v ní uloženy. Nalezené shody jsou nabízeny překladateli, který je může potvrdit a nebo upravit. Již nikdy nebudete muset překládat identické nebo podobné věty znovu a díky tomu ušetříte 30-60% času a nákladů podle typu textu. Nejvhodnější jsou texty s vysokou mírou opakování jako návody, technické dokumentace nebo smlouvy. Díky překladovým pamětem se Vaše překlady stanou také více konzistentní.

Terminologické databáze zajistí, že Vaše překlady budou přesné, konzistentní a zvýší Vaši produktivitu. Po připojení databáze k překladu dojde k porovnání se zdrojovým souborem. Všechny termíny a fráze, které se shodují jsou barevně označeny a při jejich překladu se zobrazuje náhled databáze. Překladatel tedy hned vidí, jak má být podle zákazníka termín přeložen, zda je povoleno více variant či jaký překlad povolen není.

Co nového přináší verze 2019?

  • Využijte jasné pokyny na požádání
  • SDL Trados Studio 2019 nabízí jednodušší a intuitivnější způsob, jak se s programem naučit. Prostředí výuky vás na požádání provede každou klíčovou oblastí programu, což vám poskytne jednodušší způsob, jak se naučit veškeré jeho výkonné funkce, a zvládnete tak vše vlastním tempem.
  • Užijte si okamžitý přístup ke všemu
  • Pouze polovina uživatelů CAT nástrojů ví, jak je využít na maximum. Je důležité umět používat co nejvíce možností SDL Trados Studia 2019. S novou funkcí Tell Me, která vám zpřístupní veškeré funkce programu, můžete požádat přesně o to, co potřebujete. Ať už jste nováček nebo zkušený uživatel Studia, můžete si být jistí, že ze svého CAT nástroje dostanete maximum.
  • Vyzkoušejte snadné vytváření projektů
  • Rychlé a účinné vytváření projektů pomůže projektovým manažerům při zvyšování produktivity a redukci administrativní zátěže. S novým průvodcem můžete projekty vytvářet v jediném kroku, což šetří váš čas i úsilí. Pro komplexnější projekty jsou navrženy další kroky, které vám poskytnou kompletní přehled, takže přesně vidíte, která nastavení potřebujete kdy použít.
  • Dopřejte si zaručeně vysokou kvalitu
  • Funkce Quality Assurance (QA) nikdy nebyla tak výkonná a flexibilní. S novými přístupy, jak přizpůsobit nastavení pro každý jazyk, SDL Trados Studio 2019 efektivně zpracovává specifika každého z nich a zajistí přesnější výsledky kontrol QA a vysokou kvalitou překladů.