Rádi bychom vás informovali, že byl začátkem srpna vydán Service Release 2 pro SDL Trados Studio 2019, který máte zdarma k dispozici ve vašem SDL účtu.

Přináší následující nové možnosti:

Vylepšená integrace – překladatelé, kteří používají SDL Multitrans mohou nyní využít nový plugin, který vám umožní pracovat přímo z prostředí Studia. Více se dozvíte na tomto odkazu.

Aktualizované souborové typy – nové filtry pro XML verze 2 (beta), Adobe Photoshop (beta) a soubory typu Markdown.

Na základě požadavků překladatelů – souborové tagy ve sloučených souborech mohou být nyní skryty, což zpřehlední uživatelské prostředí v editoru, byla přidána nová funkce „chytrého vyjmutí a vložení“, která umožňuje automatické upravení rozložení textu, který kopírujete, a další uživatelská vylepšení.

Vylepšené vyhledávání funkce „Tell me“ – získejte více výsledků při vyhledávání pomocí funkce Tell me přidáním nových klíčových slov a frází.

Více informací o všech novinkách verze SR2 se dočtete na tomto odkazu: Studio 2019 SR2 release notes.

Jak stáhnout SDL Trados Studio 2019 SR2
– Pokud máte povoleny automatické aktualizace, po zapnutí Trados Studia vám vyskočí okno s možností stažení upgradu. Pokud tyto aktualizace povoleny nemáte, tak vypněte Trados a přihlašte se do svého SDL účtu na stránce oos.sdl.com. Po přihlášení přejděte do záložky „Downloads“ kde najdete SDL Trados Studio 2019 SR2 a klikněte na tlačítko „Download“ vpravo. Po stáhnutí .exe souboru jej nainstalujte a aktualizace je tímto hotová.