Dobrý den, vážení zákazníci,
první polovinu tohoto roku máme již za sebou, a jelikož se toho ve světě Trados Studia událo spousta, připravili jsme si pro vás krátké shrnutí nejdůležitějších událostí:

– Koncem ledna skončila podpora upgradů pro verzi Trados Studio 2015, všichni uživatelé, kteří tuto verzi stále používají a budou mít zájem o upgrade na verzi Trados Studio 2021, musí nyní zakoupit licenci novou.

– V průběhu února došlo k finalizaci sloučení firem RWS a SDL, pro zákazníky se tímto nic nemění, všechny produkty Trados Studia jen od této chvíle nebudou používat předponu SDL a hlavní strana výrobce Trados Studia se mění na https://www.rws.com/.

– Začátkem března proběhla první větší aktualizace Trados Studia 2021 tohoto roku ve formě kumulativního updatu 4 (CU4). Tato aktualizace přinesla několik novinek na poli práce v cloudu, došlo k opravě několika chyb, se kterými se překladatelé setkávají nejčastěji a byli také aktualizované souborové typy Microsoft Word, Excel, Photoshop, XML a další.

Více informací o updatu CU4 se můžete dočíst zde.

– Koncem dubna pak vyšel další kumulativní update pro Trados Studio verze CU5, ve kterém došlo ke zlepšení výkonu při práci s projekty, zejména při analýze souborů a vytváření projektových balíčků. Bylo vyřešeno také několik desítek defektů týkajících se jak Trados Studia, tak Groupshare.

Tento update byl jeden z největších dosud vydaných, veškeré změny a opravy, které přinesl, můžete najít zde.

– V květnu pak vyšel zatím poslední update pro Trados Studio, CU6. Tento jen vyřešil chybu při připojení Trados Studia na serverové řešení Groupshare přes připojení Auth0.

Všechny aktualizace můžete stáhnout přímo z vašeho Trados Studia. Po zapnutí stačí kliknout na oranžový zvonek vpravo nahoře a vybrat možnost „Download“ a poté „Install“. Pokud zvonek oranžově nesvítí, je váš Trados aktualizován na nejnovější verzi.