Rádi bychom vás informovali o vydání nové verze SDL Trados Studio 2021. Ti z vás, kteří si zakoupili SDL Trados Studio v období od 1. dubna 2020 a ti, kteří vlastní zakoupenou technickou podporu SMA, mají upgrady již k dispozici ve svých SDL účtech, zároveň také obdrží roční předplatné pro SDL Trados Live, což je nová, na cloudu založená aplikace pro SDL Trados Studio 2021.

Více informací, jak SDL Trados Studio Live používat, najdete v tomto videu.

Zároveň bychom vás chtěli upozornit, že Microsoft nedávno zastavil veškerou podporu pro Windows 7. SDL Trados Studio 2021 je s tímto operačním systémem kompatibilní, nové aktualizace však mohou v budoucnu způsobovat problémy.
SDL Trados Studio 2021 je také kompatibilní pouze s SDL Groupshare verzemi 2017 a 2020. Verze 2015 a starší již kompatibilní nejsou.

A co je tedy ve verzi SDL Trados Studio 2021 nového?

– Možnost pracovat kdykoli, kdekoli a z jakéhokoli zařízení díky SDL Trados Live.

– Větší flexibilita překladových pamětí a kontroly kvality (QA) vám umožní provádět vlastní nastavení pro rozpoznávání tzv. placeables, jako jsou data, časy, měny a měrné jednotky.

– Zdokonalený „Advanced Display Filter“ vám ušetří čas díky snadnější navigaci v obsáhlých souborech.

– Upravte si SDL Trados Studio 2021 na míru prostřednictvím přístupu do SDL Appstore přímo ze Studia.

– Z prostředí Trados Studia máte nyní možnost přístupu na fóra SDL a využití komunitních příspěvků.

– SDL Trados Studio 2021 Freelance nově nabízí neomezený počet jazyků a zároveň také umožňuje vytvářet slovníky Autosuggest.

Další informace o novém SDL Trados Studiu 2021 naleznete zde:

Pro překladatele
Pro překladové agentury
Pro firmy