Dobrý den, vážení zákazníci,
rádi bychom vás informovali, že 8.12. 2020 vyšel dlouho očekávaný Service Release 1 pro SDL Trados Studio 2021, který máte zdarma k dispozici ve vašem SDL účtu.
Service Release 1 přináší následující nové možnosti:

Automatic Tag placement – nová funkce automatického vložení TAGu funguje na základě technologie UpLIFT. Nyní budou formátovací tagy jako např. font nebo barva textu vloženy automaticky na základě předchozích překladů. Tato funkce je dostupná u překladových pamětí obsahujících alespoň 1000 překladových jednotek.
Vylepšení u SDL Trados Live – nově obsahuje balíček, vytvořený funkcí „Generate offline package“, také projektové překladové paměti a terminologické databáze. Dříve tyto balíky obsahovaly pouze sdlxliff soubor.

Dále umožňuje SDL Trados Studio 2021 SR1 lepší synchronizaci nastavení mezi Trados Studiem a SDL Trados Live a můžete vytvářet cloudové projekty i ze souborů xliff a sdlxliff.
Terminologická zlepšení – aktuálně bude SDL Multiterm 2021 obsahovat klávesové zkratky stejně jako v Trados Studiu a nabízet rychlejší prohledávání databází.
Souborové typy – byla také vylepšena řada souborových typů jako např. JSON, HTML, DOCX nebo FrameMaker.

Souhrn veškerých novinek si můžete přečíst zde.

Jak stáhnout SDL Trados Studio 2021 SR1
Pokud máte povoleny automatické aktualizace, po zapnutí Trados Studia vám vyskočí okno s možností stažení upgradu. Jestliže tyto aktualizace povoleny nemáte, vypněte Trados a přihlašte se do svého SDL účtu na stránce oos.sdl.com. Po přihlášení přejděte do záložky „Downloads“ kde najdete SDL Trados Studio 2021 SR1 a klikněte na tlačítko „Download“ vpravo. Po stáhnutí .exe souboru jej nainstalujte a aktualizace je tímto hotová.