Začátkem května bylo oznámeno blížící se vydání nové verze SDL Trados Studio 2021. V tomto článku bychom vás chtěli seznámit s novými funkcemi a možnostmi, které tato verze přinese.
Společně s SDL Trados Studio 2021 nově společnost SDL přináší také „SDL Trados Live“, což je nové cloudové prostředí pro překladatele, kteří chtějí pracovat jak offline, tak online.

SDL Trados Live je dalším rozšířením platformy SDL Language Cloud, která překladatelům nabídne:
– Možnost nahrát překladové paměti a terminologické slovníky na zabezpečený cloud, a poté je využít v Trados Studiu, společně s novým neurálním strojovým překladačem.

– Vytváření online projektů přímo v internetovém prohlížeči nebo dokonce přes mobilní aplikaci. Po vytvoření se můžete sami rozhodnout, jak chcete provést překlad a korekturu.

– Přístup k funkcemi-nabitému online editovacímu prostředí, které společnost SDL pojmenovala „Online Editor“. Ten bude pracovat podobně jako aplikace Microsoft 365, kde můžete stejný soubor otevřít, jak přímo na počítači, tak v cloudu.

Velkou novinkou u Freelance verze SDL Trados Studia 2021 je to, že nyní již nebude omezena 5 jazyky ze/do kterých můžete překládat, ale stejně jako u verze Professional budete mít možnost využití neomezeného počtu jazyků.

Nově budete mít také možnost přístupu na SDL Appstore přímo z prostředí Studia, a budete si tak moci rychle a přehledně stáhnout jakoukoli aplikaci, která Vám pomůže při práci.

Kromě zmíněného Appstore budete mít také přístup na komunitní fóra SDL Comunnity, kde můžete nalézt spoustu užitečných rad a postřehů a kde budete v kontaktu s lidmi, kteří s SDL Trados Studiem každodenně pracují a kteří jsou ochotni pomoci jak nováčkům, teprve začínajícím s CAT nástroji, tak pokročilým, kteří s Trados Studiem už nějakou dobu pracují.