Jako každý rok, jsme se i letos zúčastnili konference prodejců softwaru Trados Studio, firmy SDL, která se letos konala v Aténách.

Na konferenci jsme se setkali se zástupci prodejců z celého světa a mohli si tak vyměnit spousty rad a nápadů, které nám pomohou k tomu, abychom vám mohli vždy poskytovat co nejlepší služby.
Obdrželi jsme zde také cenu Prodejce Roku 2018, za největší počet objednávek, softwaru Trados Studio, na světě. Tuto cenu bereme jako obrovský úspěch, za který vděčíme především vám, naším zákazníkům a která dokládá i to, že právě Trados Studio je v České Republice stále nejoblíbenějším a nejpoužívanějším CAT nástrojem.
Dozvěděli jsme se také spousty novinek, které se týkají SDL Trados Studia 2019:

– Společnost SDL odkoupila software BaacS, který funguje jako plugin pro Trados Studio a který má spoustu využití jak pro samostatné překladatele, tak pro velké firmy, od vytváření faktur, po finanční plánování.

– V nejbližší době můžeme očekávat nový patch, který by měl opravit některé z chyb, se kterými se překladatelé nejčastěji setkávají.

– V nadcházejících měsících se také můžeme těšit na novinky na poli strojových překladů a to obzvláště v oblasti tzv. Neural machine translations, kterou společnost SDL vyvíjí.

16. května také společnost SDL pořádá SDL Trados Roadshow v Praze, na které se objevíme i my a ve které se budou tyto novinky probírat a kde se dozvíte několik tipů ohledně práce s Trados Studiem.